Німецький винахідник Крістіан Рітчер (Christian Richter) навесні 2023 року успішно презентував на платформі Kickstarter свій проєкт – домашні сонячні електростанції, які можна кріпити на балкони або підвіконня. За 4 місяці на платформі проєкт зібрав 51 300 € (понад 2 млн гривень) від зацікавлених осіб, за словами автора мета збору була досягнута на 250%!
Зараз проєкт на Kickstarter вже закритий, але можна купити балконну сонячну міні-станцію в інтернет-магазині. Ціна за таку балконну сонячну станцію починається від 219€.
Приклади сонячних панелей на підвіконнях у Німеччині, фото з Kickstarter
Що входить в комплект? У базовій комплектації від двох сонячних панелей потужністю від 60 Вт та інвертор, який з одного боку підключається до сонячних панелей, а з іншого – просто вставляється напряму в розетку! Користувачі зможуть контролювати інвертор через мобільний додаток – зокрема, слідкувати, скільки енергії згенерувала станція і скільки заощадила грошей власнику.
Така міні-станція не передбачає акумулятора, а отже скоріш за все не зможе стати джерелом аварійного живлення на випадок блекаута, мета проєкту інша – зменшити платіжки за світло. За словами автора, йому вдалося побудувати на своїх підвіконнях та балконі систему потужністю 300 Вт та зменшити свої рахунки за світло на 20%. У описі до проєкту винахідник зазначає:
У всіх квартирах є вікна, які можна перетворити на віконні електростанції. У Німеччині ми маємо 43 мільйони квартир, які можуть генерувати до 6 гігаватт потужності та 5 терават-годин енергії щороку. Це значно допомогло б зеленому енергетичному переходу.
Це оначає, що кожен громадянин дійсно може сприяти децентралізованому підходу до генерації.
Проєкт успішно закінчився у липні 2023 року. Всього проєкт підтримало 171 людей.
Купили б таку систему? Пишіть в коментарях
Інші наші статті та дослідження за темою:
- Теоретичний дослідницький проєкт порівняння ефективності ламп розжарення та світлодіодних ламп для самостійного виконання
- Ручний генератор для зарядки телефону: теорія, практика, раціональність та економіка
- Як сфотографувати змінний струм?